Radzę się uspokoić. Spokojnie i introspekcji.
Ja bym radził zrobić licznik życia do momentu diagnozy. To pomaga, aby pozbyć się niektórych błędów, w tym przypadku, gdyby działał w ten sposób, co uważamy za złe, i że po prostu było najlepsze, co możemy zrobić, biorąc pod uwagę cechy osób z Zespołem Aspergera i jego sposób patrzenia na świecie.
Radziłbym popracować nad "strefy problemów" do domu. Wszyscy jesteśmy różni i mamy różnice w rozpoznaniu.
Poradził by nie powiedzieć o tym w pierwszej chwili wszyscy ludzie. Większość nie zrozumie. Ale rodzina jest blisko, jeśli musi o tym wiedzieć. To pomoc informacyjna o Zespole Aspergera i akceptacji różnic.
Radziłbym, uniesen grupy wsparcia w twojej społeczności ludzi, z takim samym warunkiem.